Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kino-Teatr Powiśle
Tel.55 277 23 06
e-mail: kino@scksztum.plPowiększ

 

18,06, 2019, godzina 18:00

 

czas trwania: 2 godz. 02 min.

reżyseria: Ralph Fiennes

scenariusz: David Hare

gatunek: Biograficzny, Dramat

produkcja: Wielka Brytania

Losy Rudolfa Nuriejewa, jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, jego słynnej ucieczce z Rosji i próbach zatrzymania go przez KGB.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

18,06, 2019, godzina 20:00

 

czas trwania: 1 godz. 23 min.

reżyseria: Reijer Zwaan, Ester Gould

scenariusz:

gatunek: Dokumentalny

produkcja: Belgia, Holandia

W 1990 roku siedmiu młodych tancerzy: Kevin, Oliver, Luis, Carlton, Jose, Gabriel i Salim wyruszyło z Madonną w Blond Ambition Tour - najbardziej kontrowersyjną w jej karierze trasę koncertową. Sześciu z nich było gejami. Dla niespełna dwudziestoletnich chłopaków była to podróż życia, sportretowana w filmie dokumentalnym "W łóżku z Madonną" Aleka Keshishiana z 1991 roku. Madonna wykorzystała ten film w batalii o prawa gejów, wolność ekspresji i do walki z AIDS. Tancerze szybko stali się ikonami seksualnej wolności, inspirując ludzi na całym świecie do pokazania swojej prawdziwej orientacji. Nakręcony 25 lat później film "Strike a Pose. Tancerze Madonny" pokazuje, jak wyglądało wtedy otwarte przyznanie się do bycia sobą, i jakie problemy ze sobą niosło. Film jest nie tylko ciekawym kąskiem dla fanów Madonny, ale także obrazem kulturowych przemian tamtych czasów.

 

/źródło Filmweb/